Chat with us, powered by LiveChat
PRAWNA
Klienci biznesowi
telephone
Pomoc w ustawieniu
+48 22 1530637
 
Trustmask
Nie znaleziono wyników filtrowania!
MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2013 STANDARD MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2013 STANDARD
Microsoft Exchange Server 2013 Standard W przedsiębiorstwie kanały komunikacji muszą być elastyczne, jasne, przejrzyste i efektywne kosztowo. Windows Exchange Server 2013 może pomóc w osiągnięciu tego celu i pomóc osiągnąć zupełnie nowy...
1 029,90 zł *
MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2013 ENTERPRISE MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2013 ENTERPRISE
Microsoft Exchange Server 2013 Enterprise W porównaniu do swojego poprzednika, produkt posiada wiele nowych usług, funkcji i technologii, które mają na celu wsparcie firm w projektowaniu ich kanałów komunikacji. Dzięki temu...
6 430,90 zł *

Edycje i licencjonowanie Microsoft Exchange Server 2013

Wersja Microsoft Exchange Server 2013 oferuje podstawowe, sprawdzone i bezpieczne, a także nowe funkcje dla wszystkich dostępnych edycji do wysyłania wiadomości e-mail oraz zarządzania skrzynkami pocztowymi, zadaniami i kalendarzami w organizacji.

Microsoft Exchange Server 2013 jest licencjonowany zgodnie z typowym modelem klient/serwer. Oznacza to, że jeden serwer i wszyscy klienci, którzy mają do niego dostęp, potrzebują licencji. Dostępne tutaj funkcje zależą również od rodzaju licencji dostępu wymaganych do korzystania z niej  - są one również dostępne w firmie Wiresoft. Licencja na serwer Exchange 2013 dostępna jest w dwóch edycjach, różnią się one głównie liczbą obsługiwanych skrzynek:

 • Standard Edition jest gotowy sprostać wymaganiom małych i średnich przedsiębiorstw, które nie potrzebują więcej niż 5 baz danych skrzynek pocztowych.
 • Enterprise Edition został specjalnie zaprojektowany dla większych firm, które potrzebują więcej niż 5 baz skrzynek, obsługuje (z serwerem Exchange 2013 RTM Cumulative Update) nawet do 100 skrzynek.

Ważne nowe funkcje w Exchange Server 2013

Microsoft Exchange Server 2013 oferuje kompleksowy zestaw nowych funkcji i usług w porównaniu z poprzednimi wersjami Exchange, które pomagają użytkownikom skuteczniej komunikować się i współpracować. Ponadto przyczyniają się one do zwiększenia wydajności i obniżenia kosztów operacyjnych w przedsiębiorstwach. Funkcje serwera Exchange mogą być udostępniane zarówno lokalnie jak i w chmurze. Outlook Web App oferuje również zoptymalizowany interfejs użytkownika, który obsługuje ekrany dotykowe, rozszerzając korzystanie z Exchange 2013 na urządzenia mobilne. Poniższe funkcje są głównymi innowacjami wersji serwerowej 2013:

Exchange Admin Center (EAC)

Exchange 2013 oferuje również szereg optymalizacji dla administratorów. Na przykład, konsola administracyjna Exchange Management Console (EMC) oraz Exchange Control Panel (ECP), które były dwoma poprzednimi interfejsami do zarządzania serwerem Exchange, zostały połączone w nowym webowym Exchange Admin Center (EAC). Jest on również zoptymalizowany pod kątem wdrożeń lokalnych, internetowych i hybrydowych. Zarządzanie przez Internet pozwala administratorom na dostosowanie dostępu użytkowników do Internetu, intranetu i konsoli Exchange Management Console za pomocą reguł dostępu klienta.

Funkcja inteligentnego wyszukiwania

Narzędzie Inteligentne Wyszukiwanie w Microsoft Exchange Server 2013 poprawia nie tylko jakość wyników wyszukiwania, ale także współpracę i komunikację między zespołami i jednostkami: Użytkownicy mogą teraz łatwo pobierać i podsumowywać informacje z wielu źródeł.

Integracja z SharePoint i Lync

Microsoft Exchange Server 2013 Standard zapewnia rozszerzoną integrację z programami Microsoft Lync 2013 i Microsoft SharePoint 2013 z funkcją Compliance eDiscovery oraz skrzynkami pocztowymi firmy Website, które razem zapewniają kluczowe funkcje obejmujące współpracę ze skrzynkami pocztowymi firmy Website.

Wspieranie wymogów zgodności

In-place eDiscovery znacznie ułatwia firmom spełnienie wymogów zgodności i utrzymanie zgodności z polityką. W Exchange 2013, ulepszone funkcje wyszukiwania i indeksowania znacznie ułatwiają odnalezienie krytycznych danych. Zapobieganie utracie danych (DLP) zapobiega również wysyłaniu poufnych informacji przez użytkowników do osób nieupoważnionych.

Uproszczony transport poczty elektronicznej

W Exchange Server 2013 za wysyłanie wiadomości e-mail odpowiadają obecnie trzy usługi: Front-End Transport Service (FET), Hub Transport Service (HT) oraz Mailbox Transport Service (MT). Są one składnikami roli serwera skrzynek pocztowych. Funkcje poprzedniej roli Hub Transport Server są teraz wykonywane przez te usługi. Funkcje pełnione przez rolę serwera Unified Messaging w poprzedniej wersji Exchange 2010 są tu zapewnione przez usługę Unified Messaging.

Różnice pomiędzy serwerem Exchange w wersji Standard 2013 a wersjami Enterprise

Jak wspomniano powyżej, główną różnicą pomiędzy Microsoft Exchange Server 2013 Standard a Enterprise Edition jest ilość baz danych, którymi może zarządzać. Oznacza to, że są one skierowane do firm różnej wielkości i dlatego mają różne potrzeby przy skalowaniu usług Serwera Exchange. Standardition jest ograniczony do pięciu baz danych na serwer, natomiast Enterprise Edition może zarządzać do 50 baz danych na serwer.

Ponadto przy zakupie programu Exchange Server 2013 Enterprise Edition firma Microsoft oferuje pewne dodatkowe funkcje lub rozszerzoną funkcjonalność w porównaniu do Standard dla użytkowników profesjonalnych. Należą do nich:

Rozszyfrowywanie raportów z dzienników - Rozszyfrowywanie raportów z dzienników (Journal Report Decryption)

Exchange Server 2013 oferuje tym samym użytkownikom możliwość ochrony ich wiadomości za pomocą Information Rights Management (IRM) w Microsoft Outlook oraz Office Outlook Web App. Można nie tylko tworzyć pewne zasady ochrony, na przykład aby automatycznie dodawać ochronę IRM do wiadomości przed ich wysłaniem. Funkcja odszyfrowywania raportów dziennika umożliwia również zapisanie w nich niezaszyfrowanej kopii komunikatu chronionego przez IRM wraz z oryginalnym komunikatem chronionym przez IRM.

Zapobieganie utracie danych - DLP

Zapobieganie utracie danych jest ważnym aspektem systemu przekazywania informacji w firmie, zwłaszcza gdy komunikacja o znaczeniu krytycznym dla biznesu polega na wysyłaniu wiadomości e-mail zawierających poufne dane. Możliwości zapobiegania utracie danych w serwerze Exchange znacznie upraszczają zarządzanie i, co najważniejsze, zgodność z poufnymi politykami dotyczącymi danych bez wpływu na produktywność użytkowników. DLP nie tylko zapobiega utracie danych w organizacji, ale także uniemożliwia pracownikom przypadkowe lub celowe wysyłanie danych wrażliwych do osób nieupoważnionych.

ActiveSync Mobile Management

Podczas gdy funkcja ActiveSync Mobile Access jest również zawarta w Standard Exchange Server 2013, aby umożliwić użytkownikom synchronizację jednego lub więcej urządzeń mobilnych z ich skrzynką pocztową Exchange oraz dostęp do ich kalendarzy, kontaktów i zadań, Enterprise Edition of Exchange Server 2013 oferuje funkcję ActiveSync Mobile Management z zaawansowanymi zasadami zarządzania wszystkimi usługami indywidualnie.

Poczta głosowa z ujednoliconą obsługą wiadomości (UM)

Ujednolicona obsługa wiadomości pozwala użytkownikom na korzystanie nie tylko z poczty głosowej, ale także z innych usług poczty głosowej, takich jak Outlook Voice Access. Aby połączyć wiadomości głosowe lub czat, konferencje audio i wideo, a także rozszerzone informacje o obecności w zintegrowanym środowisku komunikacyjnym, UM może użyć do tego celu Microsoft Lync Server. Użytkownicy mogą korzystać z dowolnego telefonu do odsłuchiwania wiadomości poprzez skrzynkę e-mail lub Outlook Voice Access.

Archiwum zgodności

W oparciu o wytyczne dotyczące zgodności, firma lub organizacja jest zobowiązana do zachowania wszystkich istotnych, przechowywanych elektronicznie informacji, w tym wiadomości e-mail, na wypadek ewentualnych sporów prawnych. Archiwizacja zgodności w Exchange Server wspomaga je w kontroli odpowiednich danych teleadresowych organizacji poprzez zastąpienie poprzedniego zapisu plików PST (Personal Store) w Outlooku archiwizacją w archiwum zgodności. Analiza zawartości w Microsoft Exchange Server 2013 Enterprise sprawia, że ochrona i monitorowanie poufnych danych zgodnie z wymaganiami jest jeszcze bardziej efektywne.

Wymagania systemowe dla Microsoft Exchange Server 2013

Aby zainstalować lub w pełni wykorzystać Microsoft Exchange Server 2013 w wersji Standard lub Enterprise konieczne jest spełnienie następujących minimalnych wymagań:

 • Obsługiwane systemy operacyjne: Windows Server 2012 lub R2 Standard lub Datacenter i Windows Server 2008 R2 Standard lub Enterprise z SP1 i R2 Datacenter RTM
 • Procesor: Intel 64 lub AMD64
 • Pamięć Skrzynka pocztowa: minimum 8 GB
 • Dostęp do klienta pamięci minimum 4 GB
 • Transport krawędziowy: co najmniej 4 GB
 • Miejsce na dysku twardym: minimum 30 GB, plus 500 MB dodatkowego miejsca na każdy pakiet głosowy UM i 200 MB miejsca na dysku systemowym
 • Napęd: DVD-ROM
 • Rozdzielczość ekranu: co najmniej 1,024 x 768 pikseli
 • Scenariusze współistnienia obsługiwane przez Exchange 2013 z wcześniejszymi wersjami:

            Giełda 2013: w tym 2 j.p.

            Giełda 2010: w tym SP3

            Exchange 2007: łącznie z aktualizacją Roll-Up 10 dla SP3

            Exchange 2003 i wcześniejsze wersje: nieobsługiwane

           

            Mogą istnieć również dodatkowe wymagania.

Wersje Windows Exchange Server 2013 - tanio dostępne w Wiresoft

Wiresoft oferuje Microsoft Exchange Server w wersji 2013 w dwóch wydaniach Standard i Enterprise w szczególnie korzystnej cenie. Wraz z zakupem Standard of Exchange 2013, wszystkie wymagania dotyczące skrzynek pocztowych małych i średnich firm i organizacji są już doskonale spełnione. Przy zakupie edycji Enterprise większe firmy i instytucje korzystają nie tylko z możliwości skalowania potężnego systemu zarządzania skrzynką pocztową, ale także z pełnego zakresu funkcji tej wersji Exchange Server 2013.

Licencjonowanie Windows Exchange Server 2013

Kupując Enterprise lub Standard Edition of Exchange Server 2013 od firmy Wiresoft, wybierasz oryginalny produkt firmy Microsoft, który pochodzi z firmy europejskiej i został legalnie sprzedany lub zakupiony od nas. Są to zawsze niewykorzystane licencje, które zostały sprawdzone przez Wiresoft pod kątem całkowitej autentyczności i pełnej funkcjonalności. Ty jako klient korzystasz z bezkonkurencyjnej przewagi cenowej, którą Ci oferujemy. Po prostu skontaktuj się z nami w celu uzyskania dalszych informacji i jeśli masz pytania dotyczące potrzeb licencyjnych Twojego oprogramowania: