Chat with us, powered by LiveChat
PRAWNA
RESELLER
SOFTWARE ASSURANCE
Klienci biznesowi
telephone
Pomoc w ustawieniu
+48 22 1530637
 
MICROSOFT WINDOWS SERVER 2012 R2 DEVICE CAL
Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Przy każdym zakupie w firmie Wiresoft wspierasz Kinderschutzbund..

MICROSOFT WINDOWS SERVER 2012 R2 DEVICE CAL

Gotowy do natychmiastowej wysyłki, czas dostawy 24h

 • SW10070
 • R18-04277
 • Stale Obowiązuje
 • Wszystkie języki
 • EU
P Otrzymujesz Punkty bonusowe
OPROGRAMOWANIE DO POBRANIA + LICENCJA
47,90 zł * 51,90 zł * (7,71% oszczędzasz)

zVAT

Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Przy każdym zakupie w firmie Wiresoft wspierasz Kinderschutzbund..


Jesteś klientem biznesowym lub masz pytania prawne?

Jestem tu dla ciebie.


Kadir Aydin

Microsoft Licensing Professional (MLP)

SZCZEGÓŁY  
Ilość 1x Urządzenie R2 CAL
System  Windows Server 
CAL Urządzenie CAL R2
Zakres dostawy Prawo użytkowania
Czas trwania Nieograniczona
Języki Wszystkie języki
Terminal Server nie jest kompatybilny(zobacz RDS CAL )


Aby móc korzystać z usług dostępnych w edycjach Microsoft Windows Server 2012 R2 Standard i Datacenter, oprócz licencji na serwer wymagana jest odpowiednia licencja na dostęp klienta do urządzenia końcowego: Windows Server 2012 R2 Device CAL. Daje to prawa dostępu do konkretnego, zarejestrowanego w nim komputera (PC, laptopa, tabletu itp.).

W przypadku pytań dotyczących produktu, prosimy o kontakt z naszym działem obsługi klienta.

Informacje o produkcie "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2012 R2 DEVICE CAL"

Kup używaną kartę Device CAL dla systemu Microsoft Windows Server 2012 R2

Aby móc korzystać z usług dostępnych w edycjach Standard i Datacenter systemu Microsoft Windows Server 2012 R2, oprócz licencji serwerowej wymagana jest odpowiednia licencja na dostęp klienta do urządzenia końcowego: Windows Server 2012 R2 Device CAL. Daje to prawa dostępu do określonego komputera (PC, laptopa, tabletu itp.) zarejestrowanego na nim.

Zgodnie z przepisami określonymi w zarządzaniu licencjami firmy Microsoft licencja serwerowa na system Windows Server 2012 R2 nie obejmuje praw użytkownika, dlatego należy je nabyć dodatkowo w postaci Device CAL. Zarejestrowane w ten sposób urządzenie końcowe może być następnie używane przez każdego uprawnionego użytkownika do uzyskiwania dostępu do funkcji serwera Windows w jednej z tych edycji.

Certyfikaty Device CALs dla systemu Windows Server 2012 R2 są dostępne w firmie Wiresoft w rozsądnej cenie jako używane oprogramowanie - są one również dostępne indywidualnie w celu elastycznego, dostosowanego do potrzeb licencjonowania urządzeń końcowych. Używana licencja na dostęp do oprogramowania dla urządzenia końcowego w systemie Windows Server 2012 R2 oferuje te same funkcje, co urządzenia CAL oferowane jako nowe w ramach zwykłego programu licencjonowania woluminów firmy Microsoft.

Korzystaj z wszystkich funkcji systemu Windows Server 2012 R2 za pomocą używanej usługi Device CAL

Nawet przy użyciu wcześniej używanego Device CAL można korzystać ze wszystkich możliwości oferowanych przez serwer w wersji 2012 R2, następcę Windows Server 2012: Oprócz obsługi systemu Windows 8 jest on również gotowy do pracy w chmurze, co oznacza, że można za jego pomocą utworzyć serwer w chmurze w celu zabezpieczenia danych za pomocą urządzenia końcowego z autoryzowanym dostępem.

Jakie funkcje i korzyści oferują edycje Windows Server 2012 R2 Datacenter i Standard z wykorzystaniem Device CAL?

System Windows Server 2012 R2 jest dostępny w ofercie firmy Wiresoft w edycjach Standard i Datacenter. Różnią się one przede wszystkim różnym stopniem wirtualizacji, ale zakres funkcji jest taki sam.

Podczas gdy wersja Standard Edition systemu Windows Server 2012 R2 jest wystarczająca dla klientów, którzy nie korzystają z wirtualizacji lub korzystają tylko z kilku maszyn wirtualnych, wersja Datacenter Edition systemu Windows Server 2012 R2 oferuje wszystkie funkcje niezbędne do obsługi zwirtualizowanego środowiska chmury prywatnej oraz dowolnej liczby maszyn wirtualnych w roli Hyper-V na używanym serwerze Windows.

Do najważniejszych innowacji w systemie Microsoft Windows Server 2012 R2 należą, oprócz licznych ulepszeń i dodatkowych funkcji w obszarach sieci, pamięci masowej i administracji, ulepszone funkcje dostępu i ochrony informacji - w tym infrastruktury pulpitów wirtualnych - a także funkcja serwera IP Address Management (IPAM) wraz z nowoczesnym interfejsem użytkownika zoptymalizowanym pod kątem ekranów dotykowych. Poniższe funkcje są również zawarte w systemie Windows Server 2012 R2, który może być również używany z używaną usługą Device CAL:

 • PowerShell 3.0 do efektywnego zarządzania ustawieniami systemu
 • Nowy menedżer zadań oferuje większą wydajność dzięki zoptymalizowanym procesom
 • IIS (Internet Information Service 8.0) z zarządzaniem certyfikatami Extended Validation
 • SMB 3.0 umożliwia jeszcze szybszy i lepszy dostęp do udziałów w plikach
 • Wyższy poziom wirtualizacji z Hyper-V dzięki lepszemu dostępowi do serwerów wirtualnych opartemu na RDP
 • Sesje z wykorzystaniem protokołu RDP (Remote Desktop Protocol) są realizowane za pośrednictwem hosta, dlatego nie jest już konieczne bezpośrednie połączenie RDP z serwerem wirtualnym
 • Obsługa Windows Server 2012 R2 i Hyper-V Server 2012 R2 za pomocą System Center Virtual Machine Manager 2012 R2, dzięki czemu oba systemy mogą działać równolegle
 • VMs Generation 2 obsługują nowy standard BIOS-u UEFI oraz zintegrowaną funkcję Secure Boot
 • Obsługa systemu Linux została poprawiona, dzięki czemu pamięć dynamiczna może być używana także w klientach systemu Linux
 • Deduplikacja danych również na wirtualnych dyskach twardych
 • Dyski SSD i SATA są połączone w Przestrzeń dyskową
 • ReFS (odporny system plików) uzupełnia NTFS

System licencjonowania firmy Microsoft z urządzeniami Device CALs

Wraz z premierą systemu Windows Server 2012 R2 firma Microsoft zaktualizowała również model licencjonowania. W zależności od edycji rozróżnia się m.in. licencjonowanie według rdzeni, do którego nie są wymagane dodatkowe licencje dostępowe, oraz licencjonowanie według serwera plus zależna od firmy liczba licencji dostępowych klienta (CALs). Wariant autoryzacji dostępu za pomocą CAL-ów urządzeń jest rozwiązaniem korzystniejszym dla małych i średnich przedsiębiorstw.

Każda licencja na serwer jest uzupełniana licencjami na dostęp dla klienta, takimi jak Device CAL, która wyposaża urządzenie końcowe w odpowiednie uprawnienia, dzięki czemu dany użytkownik może korzystać z typowych funkcji systemu Windows Server. Poza dedykowanymi prawami dostępu dla środowiska klient/serwer systemu Windows Server 2012 R2, Device CAL nie zawiera żadnego innego oprogramowania.

Używanie używanych kart Device CAL dla edycji Windows Server 2012 R2 Standard i Datacenter

Device CALs oferowane przez Wiresoft jako używane oprogramowanie nie różnią się od porównywalnych nowych Device CALs, ponieważ oferują takie same możliwości korzystania z funkcji dostępnych w edycjach Windows Server 2012 R2 Standard i Datacenter. Dlatego też używane Device CALs stanowią dla wielu firm i organizacji ekonomiczną alternatywę dla wyposażenia urządzeń końcowych w licencję dostępu do serwera. W poniższym zestawieniu wymieniono wszystkie zalety i cechy szczególne używanego oprogramowania.

Które typy CAL są dostępne w systemach Windows Server 2012 R2 Standard i Datacenter Edition?

Licencjonowanie dostępu klienta dla systemu Windows Server 2012 R2 jest dostępne w dwóch typach CAL:

 • Device CAL dla Windows Server 2012 R2 - dla jednego urządzenia końcowego (komputer, laptop, tablet, telefon)
 • User CAL dla Windows Server 2012 R2 - dla jednego użytkownika

Jakie są różnice pomiędzy Device CALs a User CALs w systemie Windows Server 2012 R2?

Usługa Device CAL dla systemu Windows Server 2012 R2 nie różni się pod względem funkcji i usług od odpowiadającej jej usługi User CAL. Jedyna różnica polega jednak na odpowiednim typie autoryzacji dostępu do serwera Windows: W przypadku Device CAL dostęp jest autoryzowany do pojedynczego urządzenia końcowego, ale może być ono używane naprzemiennie przez kilku użytkowników w celu uzyskania dostępu do usług Windows Server; w zależności od liczby i wyposażenia stacji roboczych z komputerem oraz typowych przepływów pracy w niektórych firmach może to być sytuacja dominująca - w przeciwieństwie do sytuacji, gdy pojedynczy użytkownik posiadający własne konto korzysta głównie z zupełnie innych urządzeń końcowych.

Na przykład punkt końcowy wyposażony w Device CAL może oferować więcej korzyści w firmach, w których pracuje się w systemie zmianowym, kiedy kilku pracowników korzysta z jednego punktu końcowego, aby sprawdzić pocztę elektroniczną itp. Jeśli licencjonowane urządzenie końcowe jest urządzeniem mobilnym, takim jak laptop, tablet lub smartfon, użytkownik może uzyskać dostęp do serwera Windows niezależnie od lokalizacji - np. w biurze domowym, w podróży lub w innym miejscu. W związku z tym program Device CAL oferuje również opcje mobilnego użytkowania.

Jakie różne opcje użytkowania oferuje używany certyfikat Device CAL dla systemu Windows Server 2012 R2 w edycjach Standard i Datacenter?

W zależności od tego, czy w systemie Windows Server 2012 R2 zainstalowano wersję Standard czy Datacenter Edition, funkcja Device CAL również oferuje różne funkcje: Możliwy jest dostęp do wersji Datacenter Edition systemu Windows Server 2012 R2 za pomocą Device CAL dla wersji Standard Edition - dostępna jest jednak tylko ograniczona funkcjonalność wersji Standard Edition. Tylko Device CAL dla Datacenter Edition oferuje odpowiednio szerszy zakres cech i funkcji. Jeśli Device CAL dla wersji Datacenter Edition jest używany do uzyskania dostępu do systemu Windows Server 2012 R2 Standard, dostępne są tylko funkcje wersji Standard Edition.

Uwaga zgodność wersji dla Device CALs dla Windows Server 2012 R2

Dzięki Device CAL dla systemu Windows Server 2012 R2 urządzenie końcowe ma prawa dostępu do starszych wersji systemu Windows Server (downgrade), a ponadto może korzystać z funkcji dostępnych w zależności od edycji. I odwrotnie - Device CAL dla systemu Windows Server w wersji 2012 R2 nie może być użyty do uzyskania dostępu do wyższej wersji, takiej jak 2016 (aktualizacja). Przy zakupie Device CALs dla systemu Windows Server 2012 R2 klienci powinni zatem zwrócić uwagę na zgodność między istniejącą licencją serwerową a wymaganą licencją na dostęp kliencki, a także na funkcje dostępne dla danej edycji.

Na co jeszcze należy zwrócić uwagę przy zakupie używanych Device CALs dla systemu Windows Server 2012 R2?

Program Device CAL dla systemu Windows Server 2012 R2 licencjonuje tylko jedno urządzenie końcowe i wyposaża je w prawa dostępu określone dla danej edycji. Po zakończeniu rejestracji nie można już przekazywać Device CAL do innego urządzenia końcowego. Nie jest również możliwa zmiana typu CAL i użycie Device CAL jako User CAL.

Takie przepisy dotyczące CAL-ów zdefiniowanych w zarządzaniu licencjami Microsoft służą zapobieganiu nieuprawnionemu dostępowi do systemu Windows Server 2012 R2, co zapewnia firmom większe bezpieczeństwo danych i komunikacji, ponieważ dostęp do usług poczty elektronicznej lub danych serwera jest niemożliwy bez odpowiedniego Device CAL-a.

Wnioski dotyczące urządzeń CAL

To, który typ licencji na dostęp klienta zapewnia większą elastyczność w przedsiębiorstwie, a tym samym jest korzystniejszą opcją licencjonowania, zależy od indywidualnego przypadku. Oprócz liczby licencjonowanych urządzeń końcowych umożliwiających dostęp do serwera Windows decydujące znaczenie ma również liczba użytkowników: jeśli kilku użytkowników na zmianę uzyskuje dostęp do serwera Windows 2012 R2 za pośrednictwem jednego urządzenia końcowego, licencjonowanie przy użyciu Device CALs oferuje więcej korzyści.

Dlatego najlepszym punktem wyjścia do wyboru typu CAL dla systemu Windows Server 2012 R2 przed podjęciem decyzji o zakupie CAL jest dokładna znajomość typowych procesów zachodzących w firmie. W opisanej sytuacji licencjonowanie za pomocą Device CALs jest dla firmy tańsze niż licencjonowanie za pomocą User CALs, ponieważ należy zakupić mniejszą liczbę licencji dostępowych dla klientów.

Używane urządzenia Device CALs dla Microsoft Windows Server 2012 R2 w sklepie internetowym Wiresoft

Używane Device CALs dla edycji Windows Server 2012 R2 są również dostępne indywidualnie w Sklepie Internetowym Wiresoft - nie mają tu zastosowania żadne przepisy firmy Microsoft dotyczące rozkładania licencji na raty; poza tym używane oprogramowanie nie ma żadnych wad ani ograniczeń w porównaniu z nowymi licencjami - nie tylko dlatego, że oprogramowanie zasadniczo się nie zużywa, ale również dlatego, że nie ma ograniczeń funkcjonalności.

Skąd pochodzą urządzenia Device CALs dla systemu Windows Server 2012 R2 oferowane przez firmę Wiresoft jako używane oprogramowanie?

Używane Device CALs dla edycji Windows Server 2012 R2, oferowane przez firmę Wiresoft, to oryginalne licencje firmy Microsoft pochodzące z jej programu licencyjnego; przed sprzedażą przez firmę Wiresoft stanowiły one część zakupionej przez firmę licencji Device Volume Licence dla Windows Server 2012 R2. Ta licencja wolumenowa lub poszczególne niewykorzystane licencje na dostęp do urządzeń zostały zakupione przez firmę Wiresoft, a całe licencje wolumenowe zostały rozdzielone na licencje indywidualne. Powstałe w ten sposób poszczególne Device CALs są oznaczane jako używane oprogramowanie. Mimo takiego oznaczenia mogą one być używane jak nowa licencja na dostęp do systemu Windows Server 2012 R2, ponieważ nie różnią się od nowych licencji ani pod względem ograniczeń funkcjonalności, ani okresu użytkowania.

Używane urządzenia Device CALs dla Windows Server 2012 R2 z gwarancją dla kupującego

Oferta oprogramowania używanego firmy Wiresoft w zakresie Device CALs dla Windows Server 2012 R2 zapewnia klientom bezpieczne licencjonowanie systemu Windows Server 2012 R2! Program Used Device CALs firmy Wiresoft oferuje również typowe dla kupującego zabezpieczenie w postaci natychmiastowego pobrania po zakupie, w tym natychmiastową aktywację licencji za pomocą ważnego klucza licencji woluminu.

Czy zakup lub wykorzystanie używanych kart Device CALs dla systemu Windows Server 2012 R2 jest legalne?

Klienci firmy Wiresoft mogą liczyć na bezpieczeństwo prawne zarówno przy zakupie używanych Device CALs dla Windows Server 2012 R2, jak i podczas ich użytkowania, ponieważ nie naruszają one żadnych przepisów prawa. Dzieje się tak dlatego, że zarówno używane Device CALs dla Windows Server 2012 R2, jak i inne tego typu licencje dostępu klienckiego dostępne w Wiresoft Shop pochodzą z zapasów licencyjnych firm. W związku z tym handel używanymi CAL-ami opiera się na obowiązującym orzecznictwie, które wyraźnie zezwala na sprzedaż, zakup i wykorzystanie używanych CAL-i firmy Microsoft, co zostało wielokrotnie potwierdzone w różnych orzeczeniach sądowych.

Co więcej, używane oprogramowanie firmy Wiresoft oferuje również bezpieczeństwo audytu dzięki kompletnym dowodom wszystkich poprzednich nabywców!

Wszystkie zalety używanego oprogramowania do obsługi Device CALs dla Windows Server 2012 R2 w skrócie

Licencje User CAL dla Windows Server 2012 R2 jako używane oprogramowanie firmy Wiresoft są tańszą alternatywą w porównaniu z porównywalnymi nowymi produktami większości konwencjonalnych dostawców oprogramowania - ta zaleta dotyczy również używanego oprogramowania Microsoft Server lub innych licencji dostępu klienta.

Ponieważ licencjonowanie używanych Device CALs nie jest regulowane przez często spotykaną gradację, można licencjonować dokładną liczbę urządzeń końcowych zgodnie z faktycznym wykorzystaniem usług Windows Server w firmie. Klienci firmy Wiresoft mogą również obniżyć koszty zakupu urządzeń końcowych dzięki elastycznemu licencjonowaniu dostępu do klienta.

Używane licencje dostępowe firmy Wiresoft stanowią również szczególnie praktyczny sposób uzupełnienia własnych zasobów oprogramowania za rozsądną cenę, ponieważ oferta obejmuje również kilka wersji oprogramowania. Pozwala to również uniknąć problemów z kompatybilnością, które mogłyby być spowodowane na przykład równoległym używaniem różnych wersji oprogramowania, a tym samym obniżyć koszty zakupu nowego sprzętu. Oprócz Device CALs dla edycji Windows Server 2012 R2, w sklepie Wiresoft Software Shop można również znaleźć odpowiednie User CALs jako używane oprogramowanie.

Oferta oprogramowania używanego firmy Wiresoft obejmuje oprogramowanie firmy Microsoft dla wielu innych dziedzin - ze wszystkimi zaletami wymienionymi powyżej. Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące usług Device CALs for MS Windows Server 2012 R2 lub innych produktów firmy Microsoft, skontaktuj się z nami za pośrednictwem czatu, poczty e-mail lub telefonu.

Linki przekierowujące do "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2012 R2 DEVICE CAL"
Oceny klientów dla "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2012 R2 DEVICE CAL"
Napisz ocenę
Oceny zostaną aktywowane po ich weryfikacji.

Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Zwróciłem uwagę na privacy policy".

Kategorie