Chat with us, powered by LiveChat
AUTORYZOWANY ORYGINALNY PRODUKT
WYSYŁKA W CIĄGU 24 GODZIN
CZAT, E-MAIL I WSPARCIE TELEFONICZNE
BEZPŁATNA INFOLINIA +48 22 1530637
 
MICROSOFT WINDOWS SERVER 2012 R2 DEVICE CAL

MICROSOFT WINDOWS SERVER 2012 R2 DEVICE CAL

68,00 zł *

zVAT

Gotowy do natychmiastowej wysyłki, czas dostawy 24h


Jesteś klientem biznesowym lub masz pytania prawne?

Jestem tu dla ciebie.


Kadir Aydin

Microsoft Licensing Professional (MLP)

 • SW10070
 • R18-04277
 • Korzyści

  - Szybka dostawa
  - Autoryzowany produkt oryginalny
  - Wysyłka w ciągu 24 godzin
  - Czat, e-mail i wsparcie telefoniczne
Kup używane urządzenie Device CAL dla Microsoft Windows Server 2012 R2 Aby móc korzystać z...więcej
Informacje o produkcie "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2012 R2 DEVICE CAL"

Kup używane urządzenie Device CAL dla Microsoft Windows Server 2012 R2

Aby móc korzystać z usług dostępnych w edycjach Microsoft Windows Server 2012 R2 Standard i Datacenter, oprócz licencji serwerowej wymagana jest odpowiednia licencja na dostęp klienta do urządzenia końcowego: Windows Server 2012 R2 Device CAL. Daje to prawa dostępu do konkretnego komputera (PC, laptop, tablet, itp.) zarejestrowanego na nim.

Zgodnie z postanowieniami określonymi w zarządzaniu licencjami Microsoft, licencja serwerowa na Windows Server 2012 R2 nie zawiera uprawnień użytkownika, dlatego należy je nabyć dodatkowo w postaci Device CAL. Zarejestrowane w ten sposób urządzenie końcowe może być następnie wykorzystywane przez każdego uprawnionego użytkownika do uzyskiwania dostępu do funkcji serwera Windows w jednej z tych edycji.

Device CALs dla Windows Server 2012 R2 są dostępne w firmie Wiresoft w rozsądnej cenie jako używane oprogramowanie - są one również dostępne indywidualnie w celu elastycznego, dostosowanego do potrzeb licencjonowania urządzeń końcowych. Używana licencja na dostęp do oprogramowania dla urządzenia końcowego dla systemu Windows Server 2012 R2 oferuje te same funkcje, co urządzenia Device CAL oferowane jako nowe w ramach zwykłego programu licencjonowania woluminów firmy Microsoft.

Korzystaj z wszystkich funkcji systemu Windows Server 2012 R2 za pomocą używanej usługi Device CAL

Nawet przy użyciu wcześniej używanego Device CAL można korzystać ze wszystkich możliwości oferowanych przez serwerową wersję 2012 R2, następcę Windows Server 2012: Oprócz obsługi systemu Windows 8 jest on również gotowy do pracy w chmurze, co oznacza, że można za jego pomocą utworzyć serwer w chmurze w celu zabezpieczenia danych za pomocą urządzenia końcowego z autoryzowanym dostępem.

Jakie funkcje i korzyści oferują edycje Windows Server 2012 R2 Datacenter i Standard z usługą Device CAL?

Windows Server 2012 R2 jest dostępny w ofercie firmy Wiresoft w edycjach Standard i Datacenter. Różnią się one przede wszystkim różnym stopniem wirtualizacji, ale zakres funkcji jest taki sam.

Podczas gdy Windows Server 2012 R2 Standard Edition jest wystarczający dla klientów, którzy nie korzystają z wirtualizacji lub korzystają tylko z kilku maszyn wirtualnych, Windows Server 2012 R2 Datacenter Edition oferuje z kolei wszystkie funkcje niezbędne do obsługi zwirtualizowanego środowiska chmury prywatnej, a także dowolnej liczby maszyn wirtualnych w roli Hyper-V na wykorzystywanym serwerze Windows.

Do najważniejszych innowacji Microsoft Windows Server 2012 R2 należą, oprócz licznych ulepszeń i dalszych funkcji w zakresie sieci, pamięci masowej i administracji, ulepszona ochrona dostępu i informacji - w tym infrastruktury wirtualnych pulpitów - jak również funkcja serwerowa IP Address Management (IPAM) wraz z nowoczesnym interfejsem użytkownika zoptymalizowanym pod kątem ekranów dotykowych. Poniższe funkcje są również zawarte w systemie Windows Server 2012 R2, który może być również używany z używaną usługą Device CAL:

 • PowerShell 3.0 do efektywnego zarządzania ustawieniami systemu
 • Nowy menedżer zadań oferuje większą wydajność dzięki zoptymalizowanym procesom
 • IIS (Internet Information Service 8.0) z zarządzaniem certyfikatami Extended Validation
 • SMB 3.0 umożliwia jeszcze szybszy i lepszy dostęp do udziałów w plikach
 • Wyższy poziom wirtualizacji z Hyper-V poprzez lepszy dostęp do serwerów wirtualnych w oparciu o RDP
 • Sesje poprzez Remote Desktop Protocol (RDP) odbywają się za pośrednictwem hosta, bezpośrednie połączenie RDP z serwerem wirtualnym nie jest więc już konieczne
 • Obsługa Windows Server 2012 R2 i Hyper-V Server 2012 R2 poprzez System Center Virtual Machine Manager 2012 R2, dzięki czemu oba systemy mogą działać równolegle
 • VMs Generation 2 obsługują nowy standard BIOS UEFI oraz zintegrowaną funkcję Secure Boot
 • Obsługa systemu Linux została poprawiona, dzięki czemu pamięć dynamiczna może być również używana w klientach systemu Linux
 • Deduplikacja danych również na wirtualnych dyskach twardych
 • Dyski SSD i SATA są połączone w Przestrzeń dyskową
 • ReFS (Resilient File System) uzupełnia NTFS

System licencjonowania Microsoft z Device CALs

Wraz z premierą Windows Server 2012 R2, Microsoft zaktualizował również swój model licencjonowania. W zależności od edycji rozróżnia się m.in. licencjonowanie według rdzeni, dla których nie są wymagane dodatkowe licencje dostępowe, oraz licencjonowanie według serwera plus zależna od firmy liczba licencji dostępowych klienta (CALs). Dla małych i średnich przedsiębiorstw korzystniejszym rozwiązaniem jest wariant autoryzacji dostępu za pomocą CAL-ów urządzeń.

Każda licencja serwerowa jest uzupełniana licencjami dostępowymi dla klientów, jak np. Device CAL, która wyposaża urządzenie końcowe w odpowiednie uprawnienia, dzięki czemu dany użytkownik może korzystać z typowych funkcji Windows Server. Poza dedykowanymi prawami dostępu dla środowiska klient/serwer systemu Windows Server 2012 R2, Device CAL nie zawiera żadnego innego oprogramowania.

Używanie używanych urządzeń Device CALs dla edycji Windows Server 2012 R2 Standard i Datacenter

Device CALs oferowane przez Wiresoft jako oprogramowanie używane nie różnią się od porównywalnych nowych Device CALs, ponieważ oferują takie same możliwości korzystania z funkcji dostępnych w edycjach Windows Server 2012 R2 Standard i Datacenter. Dlatego używane Device CALs są dla wielu firm i organizacji ekonomiczną alternatywą dla wyposażenia urządzeń końcowych w licencję dostępu do serwera. Poniższe zestawienie zawiera wszystkie zalety i cechy szczególne używanego oprogramowania.

Które typy CAL są dostępne dla systemów Windows Server 2012 R2 Standard i Datacenter Edition?

Licencjonowanie dostępu klienta dla systemu Windows Server 2012 R2 jest dostępne w dwóch typach CAL:

 • Device CAL dla Windows Server 2012 R2 - dla jednego urządzenia końcowego (PC, Laptop, Tablet, Telefon)
 • User CAL dla Windows Server 2012 R2 - dla jednego użytkownika

Jakie są różnice pomiędzy Device CALs a User CALs w systemie Windows Server 2012 R2?

Usługa Device CAL dla systemu Windows Server 2012 R2 nie różni się pod względem funkcji i usług od odpowiadającej jej usługi User CAL. Jedyna różnica polega jednak na odpowiednim rodzaju autoryzacji dostępu dla Windows Server: Za pomocą Device CAL autoryzowany jest dostęp do pojedynczego urządzenia końcowego, ale może być ono używane naprzemiennie przez kilku użytkowników w celu uzyskania dostępu do usług Windows Server; w zależności od liczby i wyposażenia stacji roboczych z komputerem oraz typowych przepływów pracy w niektórych firmach może to być sytuacja dominująca - w przeciwieństwie do sytuacji, gdy pojedynczy użytkownik z własnym kontem korzysta przeważnie z zupełnie innych urządzeń końcowych.

Na przykład, punkt końcowy wyposażony w Device CAL może oferować więcej korzyści w firmach, w których pracuje się w systemie zmianowym, gdy kilku pracowników korzysta z jednego punktu końcowego, aby sprawdzić pocztę elektroniczną itp. Jeśli licencjonowane urządzenie końcowe jest urządzeniem mobilnym, takim jak laptop, tablet lub smartfon, użytkownik może uzyskać dostęp do serwera Windows niezależnie od lokalizacji - np. w biurze domowym, w podróży lub w innym miejscu. Dlatego też, Device CAL oferuje również opcje mobilnego użytkowania.

Jakie różne opcje użytkowania oferuje używany certyfikat Device CAL dla systemu Windows Server 2012 R2 w edycjach Standard i Datacenter?

W zależności od tego, czy w systemie Windows Server 2012 R2 zainstalowano wersję Standard czy Datacenter Edition, funkcja Device CAL również oferuje różne funkcje: Możliwy jest dostęp do wersji Datacenter Edition systemu Windows Server 2012 R2 przy użyciu Device CAL dla wersji Standard Edition - dostępna jest jednak tylko ograniczona funkcjonalność wersji Standard Edition. Tylko Device CAL dla Datacenter Edition oferuje odpowiednio szerszy zakres cech i funkcji. Jeśli Device CAL dla wersji Datacenter Edition jest używany do uzyskania dostępu do systemu Windows Server 2012 R2 Standard, dostępna jest tylko funkcjonalność wersji Standard Edition.

Uwaga zgodność wersji dla Device CALs dla Windows Server 2012 R2

Dzięki Device CAL dla Windows Server 2012 R2, urządzenie końcowe oprócz korzystania z funkcjonalności dostępnych w zależności od edycji, posiada prawa dostępu do starszych wersji Windows Server (downgrade). I odwrotnie - Device CAL dla Windows Server w wersji 2012 R2 nie może być użyty do uzyskania dostępu do wyższej wersji, np. 2016 (upgrade). Przy zakupie Device CALs dla Windows Server 2012 R2 klienci powinni zatem zwrócić uwagę na zgodność między istniejącą licencją serwerową a wymaganą licencją na dostęp kliencki, a także na funkcje dostępne dla danej edycji.

Na co jeszcze należy zwrócić uwagę przy zakupie używanych kart Device CAL dla systemu Windows Server 2012 R2?

Device CAL dla Windows Server 2012 R2 licencjonuje tylko jedno urządzenie końcowe i wyposaża je w prawa dostępu określone dla danej edycji. Po zakończeniu rejestracji nie można już przekazywać Device CAL do innego urządzenia końcowego. Nie jest również możliwa zmiana typu CAL i użycie Device CAL jako User CAL.

Takie zapisy dla CAL-ów zdefiniowanych w zarządzaniu licencjami Microsoft służą do zapobiegania nieautoryzowanemu dostępowi do Windows Server 2012 R2, co daje firmom większe bezpieczeństwo danych i komunikacji, ponieważ usługi e-mail lub dane serwera nie mogą być dostępne bez odpowiedniego Device CAL-a.

Wnioski dotyczące urządzeń CAL

To, który rodzaj licencji na dostęp do klienta oferuje większą elastyczność w przedsiębiorstwie, a tym samym jest korzystniejszą opcją licencjonowania, zależy od indywidualnego przypadku. Oprócz liczby licencjonowanych urządzeń końcowych umożliwiających dostęp do serwera Windows decydujące znaczenie ma również liczba użytkowników: jeśli kilku użytkowników uzyskuje na przemian dostęp do serwera Windows 2012 R2 za pośrednictwem jednego urządzenia końcowego, licencjonowanie za pomocą Device CALs oferuje więcej korzyści.

Dlatego najlepszym punktem wyjścia do wyboru typu CAL dla Windows Server 2012 R2 przed podjęciem decyzji o zakupie CAL jest dokładna znajomość typowych procesów zachodzących w firmie. W opisanej sytuacji licencjonowanie za pomocą Device CALs jest tańsze dla firmy niż licencjonowanie za pomocą User CALs, ponieważ należy zakupić mniejszą liczbę licencji dostępowych dla klientów.

Używane urządzenia Device CALs dla Microsoft Windows Server 2012 R2 w sklepie internetowym Wiresoft

Używane Device CALs dla edycji Windows Server 2012 R2 dostępne są również pojedynczo w sklepie internetowym Wiresoft - nie obowiązują tu ewentualne regulacje Microsoftu dotyczące spiętrzania licencji, poza tym używane oprogramowanie nie ma żadnych wad ani ograniczeń w porównaniu z nowymi licencjami - nie tylko dlatego, że oprogramowanie z zasady się nie zużywa, ale również dlatego, że nie ma ograniczeń w funkcjonalności.

Skąd pochodzą Device CALs dla Windows Server 2012 R2 oferowane przez Wiresoft jako używane oprogramowanie?

Używane Device CALs dla edycji Windows Server 2012 R2, oferowane przez Wiresoft, są oryginalnymi licencjami firmy Microsoft z jej programu licencyjnego; przed sprzedażą przez Wiresoft stanowiły część zakupionej przez firmę Device Volume Licence dla Windows Server 2012 R2. Ta licencja wolumenowa, a także poszczególne niewykorzystane licencje dostępu do urządzeń zostały zakupione przez Wiresoft, a całe licencje wolumenowe zostały rozdzielone na licencje indywidualne. Powstałe w ten sposób poszczególne Device CALs są oznaczone jako używane oprogramowanie. Mimo takiego oznaczenia mogą być one wykorzystywane jak nowa licencja na dostęp do Windows Server 2012 R2, gdyż nie różnią się od nowych licencji ani ograniczeniami funkcjonalności, ani okresem użytkowania.

Używane urządzenia Device CALs dla Windows Server 2012 R2 z gwarancją kupna

Oferta oprogramowania używanego Wiresoft Device CALs dla Windows Server 2012 R2 zapewnia klientom bezpieczne licencjonowanie dla Windows Server 2012 R2! Used Device CALs od Wiresoft oferują również zwykłe bezpieczeństwo kupującego z natychmiastowym pobraniem po zakupie, w tym natychmiastową aktywację licencji za pomocą ważnego klucza licencji woluminu.

Czy zakup lub wykorzystanie używanych kart Device CALs dla systemu Windows Server 2012 R2 jest legalne?

Klienci firmy Wiresoft mogą liczyć na bezpieczeństwo prawne zarówno przy zakupie używanych Device CALs dla Windows Server 2012 R2, jak i podczas ich użytkowania, gdyż nie naruszają one żadnych przepisów prawa. Dzieje się tak dlatego, że zarówno używane Device CALs dla Windows Server 2012 R2, jak i inne tego typu licencje dostępowe dla klientów dostępne w Wiresoft Shop pochodzą z zapasów licencyjnych firm. Dlatego też handel używanymi CAL-ami opiera się na obowiązującym orzecznictwie, które wyraźnie zezwala na sprzedaż, zakup oraz użytkowanie używanych CAL-i Microsoft, co zostało wielokrotnie wyraźnie potwierdzone w różnych orzeczeniach sądowych.

Ponadto, używane oprogramowanie firmy Wiresoft oferuje również bezpieczeństwo audytu dzięki kompletnym dowodom wszystkich poprzednich nabywców!

Wszystkie zalety używanego oprogramowania dla Device CALs dla Windows Server 2012 R2 w skrócie

Licencje User CALs dla Windows Server 2012 R2 jako używane oprogramowanie firmy Wiresoft są tańszą alternatywą w porównaniu z porównywalnymi nowymi produktami większości konwencjonalnych dostawców oprogramowania - ta zaleta dotyczy również używanego oprogramowania Microsoft Server lub innych licencji dostępu klienta.

Ponieważ licencjonowanie używanych Device CALs nie jest regulowane przez często spotykaną w innych przypadkach gradację, możesz licencjonować dokładną liczbę urządzeń końcowych zgodnie z faktycznym wykorzystaniem usług Windows Server w Twojej firmie. Klienci Wiresoft mogą również obniżyć koszty zakupu urządzeń końcowych dzięki elastycznemu licencjonowaniu dostępu do klienta.

Używane licencje dostępowe firmy Wiresoft oferują ponadto szczególnie praktyczny sposób uzupełnienia własnych zasobów oprogramowania po korzystnej cenie, ponieważ oferta obejmuje również kilka wersji oprogramowania. W ten sposób unika się również problemów z kompatybilnością, które mogłyby powstać np. w wyniku równoległego stosowania różnych wersji oprogramowania, a tym samym obniża się koszty zakupu nowego sprzętu. Oprócz Device CALs dla edycji Windows Server 2012 R2, w sklepie Wiresoft Software Shop można znaleźć również odpowiadające im User CALs jako używane oprogramowanie.

Oferta oprogramowania używanego Wiresoft obejmuje oprogramowanie Microsoft dla wielu innych dziedzin - ze wszystkimi zaletami wymienionymi powyżej. Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące Device CALs for MS Windows Server 2012 R2 lub jakiegokolwiek innego produktu Microsoft, prosimy o kontakt poprzez czat, email lub telefonicznie.

Czytaj, pisz oceny i prowadź dyskusje...więcej
Oceny klientów dla "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2012 R2 DEVICE CAL"
Napisz ocenę
Oceny zostaną aktywowane po ich weryfikacji.

Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Zwróciłem uwagę na privacy policy".

Ostatnio oglądany