Chat with us, powered by LiveChat
PRAWNA
RESELLER
SOFTWARE ASSURANCE
Klienci biznesowi
telephone
Pomoc w ustawieniu
+48 22 1530637
 
MICROSOFT WINDOWS SERVER 2008 R2 STANDARD
Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Przy każdym zakupie w firmie Wiresoft wspierasz Kinderschutzbund..

MICROSOFT WINDOWS SERVER 2008 R2 STANDARD

Gotowy do natychmiastowej wysyłki, czas dostawy 24h

 • SW10104
 • P73-00354
 • Stale Obowiązuje
 • Wszystkie języki
 • EU
P Otrzymujesz Punkty bonusowe
OPROGRAMOWANIE DO POBRANIA + LICENCJA
245,90 zł * 271,90 zł * (9,56% oszczędzasz)

zVAT

Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Przy każdym zakupie w firmie Wiresoft wspierasz Kinderschutzbund..


Jesteś klientem biznesowym lub masz pytania prawne?

Jestem tu dla ciebie.


Kadir Aydin

Microsoft Licensing Professional (MLP)

SZCZEGÓŁY  
Core 16 Core 
Urządzenia 1x
Maszyny wirtualne 2x
Średnia Pobierz
Runtime Nieograniczona
Języki Wszystkie języki
Zakres dostawy Pobierz + Licencja


Windows Server 2008 jest bezpośrednim następcą wersji z 2003 roku. "Longhorn", jak nieoficjalnie nazywa się oprogramowanie systemowe, zawiera nie tylko liczne ulepszenia w stosunku do swojego starszego poprzednika, ale także nowe funkcje, które spełniają aktualne wymagania , także w zakresie wirtualizacji. Microsoft Server Business

W przypadku pytań dotyczących produktu, prosimy o kontakt z naszym działem obsługi klienta.

Informacje o produkcie "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2008 R2 STANDARD"

Microsoft Windows Server 2008 R2

Windows Server 2008 to bezpośredni następca serwerowej wersji systemu Microsoft 2003. "Longhorn", jak nieoficjalnie nazywa się oprogramowanie systemowe, zawiera nie tylko liczne ulepszenia w stosunku do swojego starszego poprzednika, ale także nowe funkcje, które spełniają obecne wymagania biznesowe, w tym wirtualizację.

Windows Server 2008 stanowi niezawodną podstawę do skonfigurowania sieci firmowej, która oferuje bezpieczne interfejsy do centralnego serwera i oczywiście integruje wiele urządzeń końcowych. Graficzny interfejs użytkownika sprawia, że Windows Server jest łatwy w obsłudze, nawet dla początkujących. Ponadto system operacyjny (OS) może być również kontrolowany za pomocą myszy i klawiatury, co sprawia, że znajomość złożonych poleceń jest zbędna.

Oprócz Windows Portable Devices, Point of Service dla .NET i RemoteApp, najważniejsze funkcje obejmują Hyper-V, który umożliwia wirtualizację całych systemów serwerowych. PowerShell, oparty na .NET Framework, jest teraz standardem w Server 2008, a klastrowanie awaryjne również zostało ulepszone. Zawiera również IIS 7.0, nową wersję Internet Information Services, w tym obsługę PHP, SSL i HTML.

Windows Server 2008 jest zatem wydajnym serwerowym systemem operacyjnym, którego różne wersje spełniają indywidualne wymagania zarówno większych, jak i mniejszych firm. Oprogramowanie to oferuje administratorom i specjalistom IT wszystkie warunki niezbędne do zoptymalizowania elastyczności i niezawodności własnej infrastruktury serwerowej firmy, zapewniając jednocześnie solidną platformę aplikacyjną lub internetową, na podstawie której programiści mogą dostarczać różnorodne aplikacje i usługi.

Microsoft Windows Server 2008 jest dostępny w edycjach Standard, Enterprise oraz Datacenter, każda w architekturze 32-bitowej i 64-bitowej, z których edycja Standard jest dostępna w Wiresoft w korzystnej cenie. Ta edycja jest specjalnie zaprojektowana do użytku przez małe i średnie przedsiębiorstwa bez poświęcania podstawowych funkcji.

Ważne funkcje i optymalizacje systemu Microsoft Windows Server 2008 Standard

Dzięki funkcjom dostępnym w Windows Server 2008 Standard, firmy różnej wielkości mają do dyspozycji wszystkie ważne, skuteczne narzędzia do skonfigurowania i utrzymania solidnego serwerowego systemu operacyjnego w obszarach administracji, ochrony i przesyłania danych. Oprócz integracji z systemem Windows Vista, potężne narzędzia do wirtualizacji zwiększają efektywność pracy zespołowej i oferują większą kontrolę nad sieciami firmowymi i domowymi.

Większe bezpieczeństwo dzięki Windows Server Standard 2008

Windows Server 2008 Standard zawiera również wiele nowych funkcji bezpieczeństwa, które poprawiają ochronę serwera i zarządzanych danych. Na przykład zintegrowana zapora sieciowa w nowej przystawce narzędzi do zdalnego zarządzania serwerem ma wiele zmienionych zasad i ustawień.

Narzędzia bezpieczeństwa obejmują również kontroler domeny tylko do odczytu, który jest używany zwłaszcza w potencjalnie niezabezpieczonych lokalizacjach, a także zintegrowaną ochronę dostępu do sieci NAP (Network Access Protection). Funkcja zarządzania NAP reprezentuje coś w rodzaju systemu kwarantanny dla niezabezpieczonych klientów. Opiera się na NPS (Network Policy Server), który nakłada pewne wymagania na każdego klienta, który chce uzyskać dostęp do serwera Windows, których spełnienie jest warunkiem wstępnym, aby ten klient mógł zalogować się do sieci firmowej. W tym celu strategie izolacji DC umożliwiają oddzielne tworzenie i administrowanie sieciami logicznymi w sieciach fizycznych, dzięki czemu dozwolony jest tylko dostęp zarejestrowanych klientów.

Narzędzie BitLocker jest dostępne do szyfrowania danych z Server 2008. BitLocker jest zgodny z przepisami Sarbanes-Oxley i Health Insurance Portability and Accountability Act (HIPAA) dotyczącymi bezpieczeństwa danych korporacyjnych. W tym celu BitLocker szyfruje cały system. Te komponenty, które są już uruchomione przed jądrem, są zabezpieczone przez kontrolę integralności (Kernel Integrity Check).

Podsumowując, wszystkie te funkcje w Windows Server 2008 Standard oferują działanie niezawodnego i jednocześnie bezpiecznego serwerowego systemu operacyjnego.

Inne funkcje, o których warto wspomnieć to:

Hyper-V do wirtualizacji systemów serwerowych

Hyper-V dla Windows Server 2008 umożliwia teraz firmom wirtualizację bez konieczności polegania na programach innych firm. Narzędzie to, składające się z hiperwizora, umożliwia skonfigurowanie kilku serwerów wirtualnych na jednym serwerze fizycznym. W ten sposób serwer może pełnić kilka ról, które mogą być zarządzane niezależnie od siebie. Hyper-V jest zarządzany za pośrednictwem Microsoft Management Console (MMC). W pracy klastrowej Hyper-V może być również używany do migracji na żywo, w których maszyny wirtualne mogą być przenoszone podczas pracy.

Ta technologia wirtualizacji działa na komputerach z procesorami obsługującymi zarówno x64, jak i x86; obsługuje również translację adresów sieciowych (NAT) i ochronę dostępu do sieci (NAP). W ten sposób Hyper-V przyczynia się również do oszczędzania typowych zasobów firmy, takich jak koszty operacyjne i zużycie energii, które w rezultacie są znacznie zmniejszone.

Windows PowerShell

Windows Server 2008 jest pierwszym systemem operacyjnym firmy Microsoft zawierającym powłokę wiersza poleceń (interpreter wiersza poleceń) Windows PowerShell. PowerShell jest oparty na frameworku .NET w wersji 2.0; dzięki niemu użytkownik może interaktywnie wykonywać polecenia w wierszu poleceń porównywalne na przykład z Windows Script Host, cmd.exe lub Unix. W przypadku bardziej złożonych skryptów powłoki dostępny jest również język skryptowy PowerShell.

Active Directory w Windows Server 2008

Active Directory, usługa katalogowa Microsoft Windows Server do administrowania zasobami i użytkownikami, jest podzielona na pięć ról od wersji Windows Server 2008:

 • Active Directory Domain Services (AD DS) jako centralny komponent do zarządzania domeną i zasobami
 • Active Directory Lightweight Directory Services (ADLDS) dla połączenia usług, które wymagają informacji zgodnych z LDAP (Lightweight Directory Access Protocol)
 • Active Directory Federation Services (ADFS) do internetowego uwierzytelniania użytkowników poza infrastrukturą AD-DS
 • Usługi zarządzania prawami dostępu w usłudze Active Directory (ADRMS) do ochrony zasobów przed nieautoryzowanymi użytkownikami
 • Usługi certyfikatów w usłudze Active Directory (ADCS) zapewniające infrastrukturę klucza publicznego

Poprzednie typy DCO w Active Directory zostały uzupełnione o kontroler domeny tylko do odczytu (RODC). RODC jest tylko do odczytu i ma ograniczoną funkcjonalność, a zatem nie zarządza hasłami, dzięki czemu może być używany jako kontroler domeny, zwłaszcza w niezabezpieczonych obszarach.

Klaster pracy awaryjnej

W edycji Enterprise Windows Server 2008 zawiera klaster pracy awaryjnej na węzłach klastra systemu operacyjnego. Klaster pracy awaryjnej obsługuje tabelę partycji GUID (GPT) z maksymalnie 128 partycjami, a także dynamiczne dodawanie zasobów, co dodatkowo poprawia wysoką dostępność serwera.

Usługi terminalowe w Windows Server 2008

Usługi terminalowe zostały również wzbogacone o różne funkcje w systemie Windows Server 2008. Obejmują one obsługę wielu monitorów i rozdzielczości do 1 920 × 1 200 pikseli, dostarczanie programów w sesji terminalowej za pośrednictwem RemoteApp, Windows Portable Devices i Microsoft Point of Service for .NET. Usługi terminalowe pozwalają również na jednoczesne korzystanie z aplikacji lokalnych i zdalnych na jednym komputerze.

Intuicyjny interfejs użytkownika

Windows Server 2008 Standard przekonuje intuicyjnie obsługiwanym pulpitem i opcją wyboru między kilkoma trybami: Dzięki menadżerowi serwera masz wgląd w aktualny stan systemu przez cały czas i możesz go używać do zarządzania funkcjami centralnymi. Zintegrowany interfejs WMI zapewnia również funkcje hosta dla skryptów administracyjnych, a dzięki wspomnianemu już PowerShell możesz korzystać z istniejących skryptów w formacie bat lub vbs, podczas gdy konsola Microsoft Management Console (MMC) udostępnia różne programy administracyjne za pośrednictwem przystawek.

Ponadto możliwe jest również zainstalowanie systemu Windows Server 2008 w tak zwanej wersji podstawowej; w tym przypadku graficzny interfejs użytkownika jest pomijany i zawiera tylko najbardziej niezbędne funkcje. Wersja podstawowa nie tylko zużywa mniej zasobów, ale także oferuje mniejszą powierzchnię ataku ze względu na mniejszą liczbę zainstalowanych komponentów, w tym ról serwera.

Wymagania systemowe dla Windows Server 2008 Standard

Ze względu na zwiększoną liczbę funkcji w porównaniu z poprzednią wersją, podczas korzystania z systemu Windows Server 2008 obowiązują następujące wyższe wymagania systemowe:

 • Procesor: co najmniej 1 GHz (procesor x86) lub 1,4 GHz (procesor x64) - zalecane: 2 GHz lub więcej
 • Pamięć: co najmniej 512 MB RAM - zalecane: 2 GB RAM lub więcej
 • Pamięć w systemach 32-bitowych: maksymalnie 4 GB
 • Pamięć w systemach 64-bitowych: maksymalnie 32 GB
 • Dysk twardy: co najmniej 10 GB wolnego miejsca; 40 GB zalecane dla pełnej instalacji, 10 GB wystarczające dla instalacji rdzenia serwera
 • Napęd: DVD-ROM
 • Rozdzielczość: Super VGA 800 × 600 lub wyższa rozdzielczość

Model licencjonowania systemu Windows Server 2008

Licencjonowanie systemu Windows Server 2008 zależy od liczby procesorów znajdujących się w fizycznym serwerze, na którym system operacyjny jest używany - także wirtualnie. Każda licencja serwerowa umożliwia działanie oprogramowania Windows Server 2008 Standard na jednym serwerze fizycznym i jednym wirtualnym.

Licencja serwerowa obejmuje również uprawnienia administratora do administrowania i udostępniania funkcji.

Aby uzyskać dostęp do systemu Windows Server Standard jako użytkownik, konieczne są dalsze licencje dostępu klienta (CAL). Odrębne zasady dotyczą również dostępu za pośrednictwem Windows Server 2008 External Connector. Wszystkie dalsze informacje na temat licencji CAL dla systemu Windows Server 2008 można znaleźć na odpowiedniej stronie produktu Wiresoft.

Licencjonuj Microsoft Server 2008 Standard w specjalnej cenie za pośrednictwem Wiresoft

Wiresoft oferuje oryginalne licencje serwerowe dla Microsoft Server 2008 Edition Standard w szczególnie korzystnej cenie końcowej. Oznacza to, że korzystasz również z zalet zakupu licencji od Wiresoft, nie tylko w przypadku tych licencji, ale także wszystkich innych licencji na oprogramowanie: Wszystkie dostępne u nas produkty Microsoft to pojedyncze licencje zakupione od firm europejskich.

Dokonując zakupu, jako klient jesteś po całkowicie bezpiecznej stronie, ponieważ zgodnie z orzeczeniem Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości, zakup i odsprzedaż oprogramowania, które obejmuje również licencje serwerowe i licencje dostępu klienta, są całkowicie legalne.

Ponadto wszystkie te licencje są w 100% użyteczne, ponieważ zostały przez nas dokładnie sprawdzone pod kątem ich autentyczności i użyteczności.

Wielu naszych klientów może potwierdzić zalety taniej oferty licencyjnej Wiresoft, którą uzupełnia nasze kompetentne doradztwo w zakresie najbardziej ekonomicznego licencjonowania systemu Windows Server w firmie. Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące indywidualnego licencjonowania Microsoft Server 2008 Edition, skontaktuj się z nami:

Linki przekierowujące do "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2008 R2 STANDARD"
Oceny klientów dla "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2008 R2 STANDARD"
Napisz ocenę
Oceny zostaną aktywowane po ich weryfikacji.

Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Zwróciłem uwagę na privacy policy".

Kategorie