Chat with us, powered by LiveChat
AUTORYZOWANY ORYGINALNY PRODUKT
WYSYŁKA W CIĄGU 24 GODZIN
CZAT, E-MAIL I WSPARCIE TELEFONICZNE
BEZPŁATNA INFOLINIA +48 22 1530637
 
MICROSOFT WINDOWS SERVER 2008 R2 STANDARD

MICROSOFT WINDOWS SERVER 2008 R2 STANDARD

385,00 zł *

zVAT

Gotowy do natychmiastowej wysyłki, czas dostawy 24h


Jesteś klientem biznesowym lub masz pytania prawne?

Jestem tu dla ciebie.


Kadir Aydin

Microsoft Licensing Professional (MLP)

 • SW10104
 • P73-00354
 • Korzyści

  - Szybka dostawa
  - Autoryzowany produkt oryginalny
  - Wysyłka w ciągu 24 godzin
  - Czat, e-mail i wsparcie telefoniczne
Microsoft Windows Server 2008 R2 Windows Server 2008 jest bezpośrednim następcą wersji...więcej
Informacje o produkcie "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2008 R2 STANDARD"

Microsoft Windows Server 2008 R2

Windows Server 2008 jest bezpośrednim następcą wersji serwera 2003 firmy Microsoft. "Longhorn", jak brzmi nieoficjalna nazwa oprogramowania systemowego, zawiera nie tylko liczne usprawnienia w stosunku do swojego starszego poprzednika, ale także nowe funkcje spełniające aktualne wymagania biznesowe, w tym wirtualizację.

Windows Server 2008 stanowi niezawodną podstawę do stworzenia sieci firmowej, która oferuje bezpieczne interfejsy do centralnego serwera i oczywiście integruje wiele urządzeń końcowych. Graficzny interfejs użytkownika sprawia, że Windows Server jest łatwy w obsłudze nawet dla początkujących. Ponadto, system operacyjny (OS) może być również kontrolowany za pomocą myszy i klawiatury, co sprawia, że znajomość skomplikowanych poleceń nie jest konieczna.

Oprócz Windows Portable Devices, Point of Service for .NET i RemoteApp, do najważniejszych funkcji należy Hyper-V, który umożliwia wirtualizację całych systemów serwerowych. PowerShell, oparty na .NET Framework, jest teraz domyślnie włączony w Server 2008, a klastrowanie awaryjne zostało ulepszone. Zawiera również IIS 7.0, nową wersję Internet Information Services, w tym wsparcie dla PHP, SSL i HTML.

Tak więc Windows Server 2008 to wydajny serwerowy system operacyjny, którego różne edycje spełniają indywidualne wymagania większych, ale także mniejszych firm. Oprogramowanie oferuje administratorom i ekspertom IT wszystkie warunki konieczne do optymalizacji elastyczności i niezawodności własnej infrastruktury serwerowej, a jednocześnie stanowi solidną platformę aplikacyjną lub internetową, na podstawie której programiści mogą dostarczać różnorodne aplikacje i usługi.

Microsoft Windows Server 2008 dostępny jest w edycjach Standard, Enterprise oraz Datacenter w każdym przypadku jako architektura 32-bitowa i 64-bitowa, z czego edycja Standard dostępna jest w Wiresoft w korzystnej cenie. Ta edycja została specjalnie zaprojektowana do użytku przez małe i średnie firmy bez poświęcania podstawowych funkcji.

Ważne funkcje i optymalizacje Microsoft Windows Server 2008 Standard

Dzięki funkcjom dostępnym w Windows Server 2008 Standard, szczególnie firmy różnej wielkości mają do dyspozycji wszystkie ważne, skuteczne narzędzia do budowy i utrzymania solidnego serwerowego systemu operacyjnego w zakresie administracji, ochrony i transferu danych. Oprócz integracji z systemem Windows Vista, wydajne narzędzia wirtualizacji zwiększają efektywność pracy zespołowej i oferują większą kontrolę nad sieciami firmowymi i domowymi.

Wyższe bezpieczeństwo dzięki Windows Server Standard 2008

Windows Server 2008 Standard zawiera więc również wiele nowych funkcji bezpieczeństwa, które poprawiają ochronę serwera i zarządzanych danych. Na przykład, zintegrowana zapora sieciowa w nowym narzędziu Remote Server Management Tools posiada szereg zmienionych zasad i ustawień.

Inne narzędzia bezpieczeństwa obejmują kontroler domeny tylko do odczytu, który jest szczególnie przydatny w potencjalnie niezabezpieczonych lokalizacjach, oraz zintegrowaną ochronę dostępu do sieci (NAP). Funkcja zarządzania NAP stanowi coś w rodzaju systemu kwarantanny dla niezabezpieczonych klientów. Opiera się on na NPS (Network Policy Server), który na każdego klienta chcącego uzyskać dostęp do serwera Windows nakłada pewne wymagania, których spełnienie jest warunkiem dopuszczenia tego klienta do sieci firmowej. W tym celu strategie izolacji DC umożliwiają oddzielne tworzenie i administrowanie sieciami logicznymi w ramach sieci fizycznych, tak aby umożliwić dostęp tylko zarejestrowanym klientom.

Narzędzie BitLocker jest dostępne do szyfrowania danych w systemie Server 2008. BitLocker jest zgodny z przepisami Sarbanes-Oxley i Health Insurance Portability and Accountability Act (HIPAA) dotyczącymi bezpieczeństwa danych w przedsiębiorstwach. BitLocker szyfruje cały system. Te komponenty, które są uruchamiane przed jądrem są zabezpieczone przez kontrolę integralności (Kernel Integrity Check).

Podsumowując, wszystkie te cechy w Windows Server 2008 Standard zapewniają działanie niezawodnego i jednocześnie bezpiecznego serwerowego systemu operacyjnego.

Inne cechy, o których warto wspomnieć to:

Hyper-V do wirtualizacji systemów serwerowych

Hyper-V for Windows Server 2008 umożliwia teraz organizacjom wirtualizację bez konieczności korzystania z programów innych firm. Narzędzie to, składające się z hypervisora, pozwala na utworzenie wielu wirtualnych serwerów na jednym fizycznym serwerze. Dzięki temu serwer może pełnić kilka ról, które mogą być zarządzane niezależnie od siebie. Hyper-V jest zarządzany poprzez Microsoft Management Console (MMC). W pracy klastrowej Hyper-V może być również wykorzystywany do migracji na żywo, w której maszyny wirtualne mogą być przenoszone w trakcie pracy.

Ta technologia wirtualizacji działa na komputerach zarówno z procesorami x64, jak i x86; obsługuje również translację adresów sieciowych (NAT) i ochronę dostępu do sieci (NAP). W ten sposób Hyper-V pomaga również oszczędzać typowe zasoby biznesowe, takie jak koszty operacyjne i zużycie energii, które są znacznie zredukowane.

Windows PowerShell

Windows Server 2008 jest pierwszym systemem operacyjnym firmy Microsoft, który zawiera powłokę wiersza poleceń (interpreter wiersza poleceń) Windows PowerShell. PowerShell oparty jest na frameworku .NET w wersji 2.0; pozwala użytkownikowi na interaktywne wykonywanie poleceń w wierszu poleceń porównywalnym np. z Windows Script Host, cmd.exe lub Unixem. Dla bardziej złożonych skryptów powłoki, język skryptowy PowerShell jest również dostępny tutaj.

Active Directory w Windows Server 2008

Active Directory, usługa katalogowa Microsoft Windows Server do zarządzania zasobami i użytkownikami, od wersji Windows Server 2008 jest podzielona na pięć ról:

 • Active Directory Domain Services (AD DS) jako centralny komponent do zarządzania domeną i zasobami
 • Usługi katalogowe Active Directory Lightweight Directory Services (ADLDS) do łączenia usług wymagających informacji zgodnych z protokołem LDAP (Lightweight Directory Access Protocol)
 • Active Directory Federation Services (ADFS) do uwierzytelniania użytkowników spoza infrastruktury AD-DS za pomocą przeglądarki internetowej
 • Active Directory Rights Management Services (ADRMS) do ochrony zasobów przed nieuprawnionymi użytkownikami
 • Active Directory Certificate Services (ADCS) do udostępniania infrastruktury klucza publicznego

Poprzednie typy DCO w Active Directory zostały uzupełnione o kontroler domeny tylko do odczytu (RODC). RODC jest tylko do odczytu i ma ograniczoną funkcjonalność, dlatego nie zarządza hasłami, dzięki czemu może być używany jako kontroler domeny, szczególnie w niezabezpieczonych miejscach.

Klastrowanie awaryjne (Failover Clustering)

W wersji Enterprise Edition, Windows Server 2008 zawiera failover clustering na węzłach klastra systemu operacyjnego. Klaster failover obsługuje tabelę partycji GUID (GPT) z maksymalnie 128 partycjami, a także dynamiczne dodawanie zasobów, co dodatkowo zwiększa wysoką dostępność serwera.

Usługi terminalowe w Windows Server 2008

W Windows Server 2008 dodano również kilka funkcji do Usług Terminalowych. Należą do nich: obsługa wielu monitorów i rozdzielczości do 1 920 × 1 200 pikseli, udostępnianie programów podczas sesji terminalowej za pomocą RemoteApp, Windows Portable Devices oraz Microsoft Point of Service for .NET. Usługi terminalowe pozwalają również na jednoczesne korzystanie z aplikacji lokalnych i zdalnych na jednym komputerze.

Intuicyjny interfejs użytkownika

Windows Server 2008 Standard przekonuje intuicyjnie obsługiwanym pulpitem i możliwością wyboru pomiędzy kilkoma trybami pracy: Dzięki menedżerowi serwera mają Państwo w każdej chwili wgląd w aktualny stan systemu i mogą za jego pomocą zarządzać centralnymi funkcjami. Zintegrowany interfejs WMI udostępnia również funkcje hosta dla skryptów zarządzających, a dzięki wspomnianemu PowerShell można wykorzystać istniejące skrypty w formacie bat lub vbs, natomiast Microsoft Management Console (MMC) udostępnia różne programy zarządzające za pośrednictwem snap-inów.

Dodatkowo istnieje możliwość zainstalowania Windows Server 2008 w tzw. wersji core, w której pominięty jest graficzny interfejs użytkownika i zawiera ona wtedy tylko najpotrzebniejsze funkcje. Wersja podstawowa nie tylko zużywa mniej zasobów, ale także oferuje mniejszą powierzchnię ataku ze względu na mniejszą liczbę zainstalowanych komponentów, w tym ról serwerowych.

Wymagania systemowe dla Windows Server 2008 Standard

Ze względu na zwiększoną liczbę funkcji w porównaniu z poprzednią wersją, przy korzystaniu z Windows Server 2008 obowiązują następujące wyższe wymagania systemowe:

 • Procesor: co najmniej 1 GHz (procesor x86) lub 1,4 GHz (procesor x64) - zalecane: 2 GHz lub szybszy
 • Pamięć: Minimum 512 MB RAM - zalecane 2 GB RAM lub więcej
 • Pamięć Systemy 32-bitowe: maksymalnie 4 GB
 • Pamięć Systemy 64-bitowe: maksymalnie 32 GB
 • Dysk twardy: co najmniej 10 GB wolnego miejsca; 40 GB zalecane dla pełnej instalacji; 10 GB zalecane dla instalacji z rdzeniem serwera
 • Napęd: DVD-ROM
 • Rozdzielczość: rozdzielczość Super VGA 800 × 600 lub wyższa

Model licencjonowania dla Windows Server 2008

Licencjonowanie Windows Server 2008 oparte jest na liczbie procesorów zawartych w fizycznym serwerze, na którym używany jest system operacyjny, w tym wirtualnym. Każda licencja na serwer umożliwia działanie oprogramowania Windows Server Software 2008 Standard na jednym serwerze fizycznym i jednym wirtualnym.

Licencja na serwer zawiera również uprawnienia administratora do administrowania i udostępniania funkcji.

Aby uzyskać dostęp do serwera Windows Standard jako użytkownik, wymagane są dodatkowe licencje dostępu klienta (CALs). Odrębne zasady obowiązują również dla dostępu przez Windows Server 2008 External Connector. Wszystkie dalsze informacje na temat CALs dla Windows Server 2008 można znaleźć na odpowiedniej stronie produktu Wiresoft.

Licencja Microsoft Server 2008 Standard w specjalnej cenie przez Wiresoft

Wiresoft oferuje oryginalne licencje serwerowe dla Microsoft Server 2008 Edition Standard w wyjątkowo niskiej cenie końcowej. W ten sposób możesz skorzystać z zalet zakupu licencji od Wiresoft nie tylko na te, ale także na wszystkie inne licencje oprogramowania: Wszystkie dostępne u nas produkty oprogramowania Microsoft są licencjami pojedynczymi zakupionymi od firm europejskich.

Przy zakupie jako klient jesteś po całkowicie bezpiecznej stronie, ponieważ zgodnie z orzeczeniem Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości zakup i odsprzedaż oprogramowania, do którego należą również licencje serwerowe i licencje dostępu klienta, są całkowicie legalne.

Ponadto, wszystkie te licencje są w 100% użyteczne, ponieważ zostały one dokładnie przetestowane przez nas pod kątem autentyczności i użyteczności.

Wielu naszych klientów może potwierdzić zalety przystępnej oferty licencyjnej firmy Wiresoft, którą uzupełnia nasze fachowe doradztwo w zakresie najbardziej ekonomicznego licencjonowania serwerów Windows w firmie. Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące indywidualnego licencjonowania Microsoft Server 2008 Edition, prosimy o kontakt z nami:

Czytaj, pisz oceny i prowadź dyskusje...więcej
Oceny klientów dla "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2008 R2 STANDARD"
Napisz ocenę
Oceny zostaną aktywowane po ich weryfikacji.

Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Zwróciłem uwagę na privacy policy".

Ostatnio oglądany