Chat with us, powered by LiveChat
PRAWNA
RESELLER
SOFTWARE ASSURANCE
Klienci biznesowi
telephone
Pomoc w ustawieniu
+48 22 1530637
 
MICROSOFT WINDOWS SERVER 2008 STANDARD
Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Przy każdym zakupie w firmie Wiresoft wspierasz Kinderschutzbund..

MICROSOFT WINDOWS SERVER 2008 STANDARD

Gotowy do natychmiastowej wysyłki, czas dostawy 24h

 • SW10590
 • P73-00354
 • Stale Obowiązuje
 • Wszystkie języki
 • EU
P Otrzymujesz Punkty bonusowe
OPROGRAMOWANIE DO POBRANIA + LICENCJA
245,90 zł * 271,90 zł * (9,56% oszczędzasz)

zVAT

Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Przy każdym zakupie w firmie Wiresoft wspierasz Kinderschutzbund..


Jesteś klientem biznesowym lub masz pytania prawne?

Jestem tu dla ciebie.


Kadir Aydin

Microsoft Licensing Professional (MLP)

SZCZEGÓŁY  
Core 16 Core 
Urządzenia 1x
Maszyny wirtualne 2x
Średnia Pobierz
Runtime Nieograniczona
Języki Wszystkie języki
Zakres dostawy Pobierz + Licencja


Windows Server 2008 jest bezpośrednim następcą wersji z 2003 roku. "Longhorn", jak nieoficjalnie nazywa się oprogramowanie systemowe, zawiera nie tylko liczne ulepszenia w stosunku do swojego starszego poprzednika, ale także nowe funkcje, które spełniają aktualne wymagania , także w zakresie wirtualizacji. Microsoft Server Business

W przypadku pytań dotyczących produktu, prosimy o kontakt z naszym działem obsługi klienta.

Informacje o produkcie "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2008 STANDARD"

Microsoft Windows Server 2008

Windows Server 2008 jest bezpośrednim następcą wersji serwerowej 2003 firmy Microsoft. "Longhorn", jak nazywana jest nieoficjalna nazwa oprogramowania systemowego, zawiera nie tylko liczne ulepszenia w stosunku do swojego starszego poprzednika, ale także nowe funkcje, które spełniają aktualne wymagania biznesowe, w tym wirtualizację.

Windows Server 2008 stanowi niezawodną podstawę do stworzenia firmowej sieci, która oferuje bezpieczne interfejsy do centralnego serwera i oczywiście integruje wiele urządzeń końcowych. Graficzny interfejs użytkownika sprawia, że Windows Server jest łatwy w obsłudze, nawet dla początkujących. Dodatkowo, system operacyjny (OS - System Operacyjny) może być sterowany za pomocą myszy i klawiatury, co eliminuje potrzebę znajomości skomplikowanych poleceń.

Oprócz Windows Portable Devices, Point of Service for .NET i RemoteApp, najważniejsze funkcje to Hyper-V, który umożliwia wirtualizację całych systemów serwerowych. PowerShell, oparty na technologii .NET Framework, jest obecnie standardowo włączony do Serwera 2008, a także usprawniono klastrowanie awaryjne. Zawiera również IIS 7.0, nową wersję Internet Information Services, w tym obsługę PHP, SSL i HTML.

Tak więc Windows Server 2008 jest wydajnym serwerowym systemem operacyjnym, którego różne wersje obsługują indywidualne wymagania zarówno większych, jak i mniejszych firm. Oprogramowanie oferuje administratorom i ekspertom IT wszystkie warunki niezbędne do optymalizacji elastyczności i niezawodności własnej infrastruktury serwerowej, zapewniając jednocześnie solidną aplikację lub platformę internetową, na której programiści mogą dostarczać różnorodne aplikacje i usługi.

Microsoft Windows Server 2008 jest dostępny w wersjach Standard, Enterprise i Datacenter, z których każda ma architekturę 32-bitową i 64-bitową, a Standard jest dostępna w firmie Wiresoft w rozsądnej cenie. Ta edycja została specjalnie zaprojektowana z myślą o małych i średnich przedsiębiorstwach, bez konieczności rezygnacji z podstawowych funkcji.

Ważne funkcje i optymalizacje Microsoft Windows Server 2008 Standard

Funkcje dostępne w Standard Windows Server 2008 zapewniają firmom każdej wielkości wszystkie ważne, skuteczne narzędzia potrzebne do zbudowania i utrzymania solidnego serwerowego systemu operacyjnego do zarządzania, ochrony i przesyłania danych. Oprócz integracji z Windows Vista, wydajne narzędzia wirtualizacyjne zwiększają efektywność pracy zespołowej i oferują większą kontrolę nad sieciami firmowymi i domowymi.

Wyższe bezpieczeństwo dzięki Windows Server Standard 2008

Windows Server 2008 Standard zawiera wiele nowych funkcji zabezpieczających, które poprawiają ochronę serwera i zarządzanych danych. Na przykład, zintegrowana zapora sieciowa w nowych narzędziach do zdalnego zarządzania serwerami ma wiele zmienionych zasad i ustawień.

Inne narzędzia zabezpieczające obejmują kontroler domeny tylko do odczytu, który jest szczególnie przydatny w potencjalnie niebezpiecznych miejscach, oraz zintegrowaną ochronę dostępu do sieci NAP (Network Access Protection). Funkcja zarządzania NAP stanowi coś w rodzaju systemu kwarantanny dla niepewnych klientów. Jest on oparty na systemie NPS (Network Policy Server), który nakłada pewne wymagania na każdego klienta, który chce uzyskać dostęp do serwera Windows. Strategie izolacyjne DC umożliwiają oddzielne tworzenie i administrowanie sieciami logicznymi w ramach sieci fizycznych, dzięki czemu dostęp do nich mogą mieć tylko zarejestrowani klienci.

Narzędzie BitLocker jest dostępne do szyfrowania danych za pomocą serwera 2008. BitLocker jest zgodny z przepisami Sarbanes-Oxley i Ustawy o przenoszeniu i odpowiedzialności za ubezpieczenia zdrowotne (HIPAA) w zakresie bezpieczeństwa danych przedsiębiorstwa. BitLocker szyfruje cały system. Te komponenty, które są uruchamiane przed jądrem, są zabezpieczane przez kontrolę integralności jądra.

Podsumowując, wszystkie te funkcje w Standard Windows Server 2008 zapewniają działanie niezawodnego i bezpiecznego serwerowego systemu operacyjnego.

Inne cechy, o których warto wspomnieć to m.in:

Hyper-V do wirtualizacji systemów serwerowych

Hyper-V dla Windows Server 2008 umożliwia teraz firmom wirtualizację bez konieczności polegania na programach innych firm. Narzędzie hiperwizora umożliwia konfigurację wielu serwerów wirtualnych na jednym fizycznym serwerze. Dzięki temu serwer może przejąć kilka ról, które mogą być również zarządzane oddzielnie. Hyper-V jest zarządzany za pomocą konsoli Microsoft Management Console (MMC). W pracy klastra, Hyper-V może być również używany do migracji na żywo, podczas której maszyny wirtualne mogą być przenoszone podczas pracy.

Ta technika wirtualizacji działa zarówno na komputerach x64 jak i x86 i obsługuje translację adresów sieciowych (NAT) oraz ochronę dostępu do sieci (NAP). W ten sposób Hyper-V pomaga również zachować typowe zasoby przedsiębiorstwa, takie jak koszty operacyjne i zużycie energii, które są w ten sposób znacznie zredukowane.

Windows PowerShell

Windows Server 2008 jest pierwszym systemem operacyjnym firmy Microsoft, który zawiera powłokę z wiersza poleceń (interpreter wiersza poleceń) Windows PowerShell. PowerShell oparty jest na Framework .NET, wersja 2.0; pozwala on użytkownikowi na interaktywne wykonywanie poleceń w wierszu poleceń, podobnie jak np. Windows Script Host, cmd.exe lub Unix. Dla bardziej skomplikowanych skryptów powłoki dostępny jest również język skryptów PowerShell Scripting Language.

Active Directory w Windows Server 2008

Active Directory, usługa katalogowa serwera Microsoft Windows służąca do zarządzania zasobami i użytkownikami, jest podzielona na pięć ról, począwszy od wersji Windows Server 2008

 • Usługi domenowe z Active Directory (AD DS) jako centralny element zarządzania domenami i zasobami
 • Active Directory Lightweight Directory Services (ADLDS) do łączenia usług wymagających informacji zgodnych z LDAP (Lightweight Directory Access Protocol)
 • Usługi Federacji Active Directory (ADFS) do autoryzacji internetowej użytkowników spoza infrastruktury AD-DS
 • Usługi Zarządzania Prawami do Katalogu Aktywnego (ADRMS) w celu ochrony zasobów przed nieautoryzowanymi użytkownikami
 • Usługi certyfikacyjne ADCS (Active Directory Certificate Services) służące do zapewniania infrastruktury klucza publicznego

Poprzednie typy DCO w Active Directory zostały uzupełnione o kontroler domeny read only (RODC). RODC jest tylko do odczytu i ma ograniczoną funkcjonalność, dzięki czemu nie trzeba zarządzać hasłami, dzięki czemu może być używany jako kontroler domeny, zwłaszcza w obszarach niezabezpieczonych.

grupowanie typu failover

W wersji Enterprise Edition system Windows Server 2008 zawiera funkcję failover clustering na węzłach klastrowych systemu operacyjnego. Klaster failover obsługuje tablicę partycji GUID (GPT) z maksymalnie 128 partycjami, a także dynamiczne dodawanie zasobów, co dodatkowo poprawia wysoką dostępność serwera.

Usługi terminalowe w Windows Server 2008

Usługi terminalowe zostały również wzbogacone o różne funkcje w Windows Server 2008. Obejmują one obsługę wielu monitorów i rozdzielczości do 1 920 × 1 200 pikseli, dostarczanie programów podczas sesji terminalowej za pośrednictwem RemoteApp, Windows Portable Devices i Microsoft Point of Service dla sieci .NET. Usługi terminalowe pozwalają również na jednoczesne korzystanie z aplikacji lokalnych i zdalnych na jednym komputerze.

Intuicyjny interfejs użytkownika

Windows Server 2008 Standard posiada intuicyjny pulpit oraz możliwość wyboru kilku trybów pracy: Server Manager daje wgląd w aktualny stan systemu w dowolnym momencie i pozwala na zarządzanie funkcjami centralnymi. Zintegrowany interfejs WMI zapewnia również funkcje hosta dla skryptów zarządzania, a dzięki wspomnianemu wyżej programowi PowerShell można korzystać z istniejących skryptów w formacie bat lub vbs, natomiast konsola zarządzania Microsoft Management Console (MMC) zapewnia podgląd różnych programów zarządzania.

Ponadto istnieje możliwość zainstalowania Windows Server 2008 jako tzw. wersji rdzeniowej; w tym przypadku pominięto graficzny interfejs użytkownika i dołączono tylko najbardziej potrzebne funkcje. Wersja podstawowa nie tylko zużywa mniej zasobów, ale także oferuje mniejszą powierzchnię ataku ze względu na mniejszą liczbę zainstalowanych komponentów, w tym ról serwera.

Wymagania systemowe dla Windows Server 2008 Standard

Ze względu na zwiększoną liczbę funkcji w porównaniu z poprzednią wersją, przy korzystaniu z Windows Server 2008 istnieją następujące, wyższe wymagania systemowe:

 • Procesor: minimum 1 GHz (procesor x86) lub 1,4 GHz (procesor x64) - zalecane 2 GHz lub więcej
 • Pamięć główna: co najmniej 512 MB RAM - zalecane: 2 GB RAM lub więcej
 • Pamięć robocza Systemy 32-bitowe: maksymalnie 4 GB
 • Pamięć robocza systemów 64-bitowych: maksymalnie 32 GB
 • Dysk twardy: minimum 10 GB wolnego miejsca; 40 GB zalecane do pełnej instalacji, 10 GB do instalacji rdzenia serwerowego
 • Napęd: DVD-ROM
 • Rozdzielczość: Super VGA 800 × 600 lub wyższa

Model licencjonowania dla Windows Server 2008

Licencja na system Windows Server 2008 opiera się na liczbie procesorów zawartych w fizycznym serwerze, na którym używany jest system operacyjny, nawet wirtualnie. Każda licencja na serwer pozwala na pracę z oprogramowaniem Windows Server Standard 2008 na jednym serwerze fizycznym i jednym wirtualnym.

Licencja na serwer zawiera również prawa administratora do zarządzania i wdrażania funkcji.

Aby uzyskać dostęp do Standard Windows Server Standard jako użytkownik, wymagane są dodatkowe licencje dostępu klienta (CAL). Oddzielne reguły obowiązują również dla dostępu za pośrednictwem złącza zewnętrznego Windows Server 2008. Wszystkie dalsze informacje na temat CALs dla Windows Server 2008 można znaleźć na odpowiedniej stronie produktu Wiresoft.

Licencjonowanie Microsoft Server 2008 Standard przez Wiresoft w specjalnej cenie

Wiresoft oferuje oryginalne licencje serwerowe dla Microsoft Server 2008 Edition Standard w szczególnie korzystnej cenie końcowej. W ten sposób skorzystasz z korzyści, jakie daje Ci zakup licencji w Wiresoft nie tylko na te, ale i na wszystkie inne licencje oprogramowania: Wszystkie dostępne u nas produkty software'owe Microsoft są pojedynczymi licencjami zakupionymi przez firmy europejskie.

Kupując, jesteś jako klient całkowicie bezpieczny, ponieważ zgodnie z wyrokiem Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości, zakup i odsprzedaż oprogramowania, które obejmuje również licencje na serwer i licencje dostępu klienta, są całkowicie legalne.

Ponadto wszystkie te licencje są w 100% użyteczne, ponieważ sprawdziliśmy je dokładnie pod kątem ich autentyczności i użyteczności.

Wielu naszych klientów może potwierdzić zalety niskokosztowej oferty licencyjnej Wiresoft, która jest uzupełniona przez nasze kompetentne doradztwo w zakresie najbardziej ekonomicznego licencjonowania Windows Server w firmie. Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące indywidualnej licencji na Microsoft Server 2008 Edition, skontaktuj się z nami:

Linki przekierowujące do "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2008 STANDARD"
Oceny klientów dla "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2008 STANDARD"
Napisz ocenę
Oceny zostaną aktywowane po ich weryfikacji.

Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Zwróciłem uwagę na privacy policy".

Kategorie